دختر دیگر بولین (فیلم ۲۰۰۸)

دختر دیگر بولین (به انگلیسی: The Other Boleyn Girl) نام یک فیلم درام محصول ۲۰۰۸ با همکاری مشترک آمریکا و بریتانیا است. داستان فیلم برگرفته از کتابی به همین نام و با نویسندگی فیلیپ گرگوری است که در سال ۲۰۰۱ چاپ شده‌است و به زندگی آریستوکراسی آن بولین (همسر دوم هنری هشتم) و مری بولین (خواهر کوچکتر آن) می‌پردازد.
مکان اصلی فیلمبرداری این فیلم کنت در انگلستان بود. تهیه کنندگان این فیلم چند دقیقه از فیلم را در قلعه هِور، جایی که چند نسل از خانواده بولین در آن ساکن بودند، فیلمبرداری کردند.
نخستین اکران این فیلم در زمان جشنواره فیلم برلین در سال ۲۰۰۸ انجام شد. در ۲۹ فوریه نیز در آمریکا و در تاریخ ۷ مارس در انگلستان به اکران عمومی درآمد. این فیلم موفق شد ۹٫۵ میلیون دلار در انگلستان از طریق فروش بلیط سینما درآمدزایی کند و ۲۶ میلیون دلار نیز درآمد حاصل از فروش بلیط این فیلم در سینماهای آمریکا بود. نسخه بلو-ری این فیلم نیز در ۱۰ ژوئن ۲۰۰۸ وارد بازار فروش شد.

خلاصه داستان

توماس بولین و الیزابت هاوارد صاحب دو دختر و یک پسر به نام‌های آن بولین، مری بولین و جورج بولین می‌شوند. فرزندان اختلاف سنی کمی نسبت به یکدیگر دارند، از این رو رابطه نزدیکی بین آن‌ها برقرار است. وقتی فرزندان به سن جوانی می‌رسند، مری (خواهر کوچکتر) با ویلیم کری ازدواج می‌کند و زندگی شادی را آغاز می‌نماید. در حالیکه خواهر بزرگتر همچنان مجرد باقی‌مانده‌است.
پدر دختران و دایی آن‌ها که سودای قدرت و ثروت را در سر دارند، تصمیم می‌گیرند در سفری که می‌بایست هنری هشتم در آینده‌ای نزدیک به آن منطقه انجام می‌داد، آن را به او معرفی کنند به این امید که مورد پسند شاه قرار گیرد و شاه وی را به عنوان معشوقه و یکی از زنان حرم سرایی خود قبول کند و آن‌ها نیز از این طریق به خواسته مورد نظر خود دست یابند. آن نیز می‌پذیرد که با آن‌ها همکاری کند.
اما درست هنگامی که همه چیز طبق نقشهٔ آن‌ها در حال پیشرفتن بود، وقوع حادثه‌ای موجب می‌شود که توجه پادشاه به مری جلب شود و او را به کاخ دعوت نماید. این در حالی بود که مری علاقه‌ای به این کار نداشت و تمایل داشت در کنار همسر خود در کنت بگذراند. اما با موافقت ویلیم کری، وی نیز مجبور شد به این کار تن دهد.
در همان زمان با متولد شدن فرزند دختر هنری هشتم و کاترین آراگن که ماری تیودور نامیده شد، ادامه حیات پادشاهی بریتانیا در غیاب پسری از هنری که وارث تاج و تخت وی شود به خطر افتاد و بیم آن می‌رفت که با یائسگی ملکه، از این به بعد نیز هیچ فرزند پسری در کاخ به دنیا نخواهد آمد. اما بعد از مدتی از هم‌بستر شدن ماری با پادشاه، خبرهایی از خواهران بولین دربار را در حیرت فرو برد …
برگرفته از ویکیپدیا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *